- Fotofestiwal 2012 - http://www.fotofestiwal.com/2012 -

MASTERCLASS

FOTOFESTIWAL – 11. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi zaprasza na wyjątkowe, czterodniowe warsztaty z Simonem Norfolkiem, które odbędą się w Łodzi od 11 do 14 maja 2012r.

SIMON NORFOLK

Jeden z najbardziej znaczących dokumentalistów naszych czasów, zajmuje się przede wszystkim fotografią krajobrazu. Wyrażenie „pole bitwy” nabiera w jego twórczości nowego znaczenia. Pracował w najbardziej krwawych strefach działań wojennych na całym świecie, dokumentował sytuację uchodźców, ale także fotografował superkomputery wykorzystywane do projektowania systemów militarnych i prób atomowych.

Urodził się w Lagos w Nigerii, obecnie mieszka i pracuje w Brighton, na południowym wybrzeżu Anglii. Otrzymał wiele prestiżowych nagród międzynarodowych, np. the Infinity Award from ICP, World Press Award oraz Les Prixe Dialogue at Les Recontres d΄Arles. Jego prace są wystawiane w wielu muzeach, np. w LACMA, The Getty oraz San Francisco Museum of Modern Art. Simon Norfolk jest również nominowany do nagrody 2012 Sony World Photography Awards w dwóch kategoriach.

MASTERCLASS
Zajęcia te obejmują czterodniowe, intensywne i praktyczne warsztaty prowadzone przez Simona Norfolka, obejmujące szkolenia techniczne, krytykę grupową, codzienne przeglądy oraz nadzór i pomoc artysty. Liczba miejsc jest ograniczona do 15 uczestników.

Chciałbym poszukać światła. To właśnie robię podczas pracy i myślę, że każdy fotograf na średnim lub zaawansowanym poziomie może skorzystać na tego typu praktycznych ćwiczeniach. Dla fotografa krajobrazu światło jest najważniejszą częścią opowiadanej historii. Znalezienie odpowiedniego światła zajmuje mi najwięcej czasu, gdy pracuję w plenerze. Dla fotografów myślenie o świetle dzieli się na trzy etapy: musimy widzieć jego potrzebę, musimy wiedzieć, jak je znaleźć i jak je pochwycić – mówi o swoich warsztatach artysta.

Warsztaty obejmują cztery dni pracy u boku Simona Norfolka – sesje w sali wykładowej podczas dnia, sesje fotograficzne przy świetle wieczornym oraz wczesne sesje (godz. 5 rano) przy świetle porannym – uczestnicy powinny brać udział we wszystkich sesjach warsztatów.

DATY
Czas trwania: 11-14.05.2012 r. (4 dni)
Godziny, w których odbywa się kurs:
Dzień 1: 10:00-17:00 (przerwa na obiad 13:00-14:00) – dzień w sali wykładowej
Dzień 2: 10:00-17:00 (przerwa na obiad 13:00-14:00) – następnie zdjęcia w nocy
Dzień 3: 5:00 rano (poranna sesja fotograficzna); 13:00-17:00 – następnie zdjęcia w nocy
Dzień 4: 5:00 rano (poranna sesja fotograficzna); 13:00-17:00

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Liczba uczestników: 12-15 osób

Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Wymagany sprzęt i poziom specjalistycznej wiedzy:

Uczestnicy muszą wykazywać się dobrym poziomem wiedzy w dziedzinie fotografii, dobrze znać swój sprzęt oraz być gotowi do robienia zdjęć. Wymagane jest posiadanie własnego sprzętu (aparat cyfrowy, karty pamięci i laptop). Przydatne będą także własne światłomierze (także urządzenie do punktowego pomiaru ekspozycji). Uczestnicy muszą mieć również ciepłe ubranie odpowiednie na warunki atmosferyczne panujące w nocy, latarkę „czołówkę” (opcjonalnie), wygodne buty oraz solidny statyw(wymóg dla wszystkich uczestników). Zaleca się, aby wszyscy potencjalni uczestnicy zapoznali się z pracami Simona Norfolka, które są dostępne na stronie: www.simonnorfolk.com [1].

PROCES REKRUTACYJNY
Aplikacje będą przyjmowane od 09.02.2012 do 15.03.2012.
Liczba miejsc jest ograniczona, więc osoby zainteresowane powinny jak najszybciej złożyć swe aplikacje!

Osoby chcące wziąć udział w warsztatach muszą wypełnić i przesłać formularz aplikacji [2] wraz z 8-12 zdjęciami. Zdjęcia muszą mieć wielkość maks. 1200 pikseli (najdłuższa strona) i być zapisane w formacie .jpg. Pliki muszą być nazwane nazwiskiem fotografa i kolejnym numerem (np.: twoje nazwisko_01.jpg).

Materiały należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: workshop@fotofestiwal.com [3] do 15.03.2012.

W przypadku większej ilości zgłoszeń lista uczestników zostanie wyłoniona w procesie selekcji nadesłanych prac, przeprowadzonym przez organizatorów oraz prowadzącego zajęcia. Osoby przyjęte na warsztaty zostaną powiadomione o tym fakcie drogą mailową do 20.03.2012.

Aby potwierdzić rezerwację uczestnictwa, należy uregulować pełną płatność 1800 zł (LUB 400 euro) należy uregulować do 31.03.2012.

KOSZT UCZESTNICTWA

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 1800 zł LUB 400 euro

Cena obejmuje:
- szkolenie prowadzone przez Simona Norfolka,
- pomoc zespołu Fotofestiwalu,
- przekąski i napoje podczas sesji w sali wykładowej,
- karnet wejściowy na Fotofestiwal.

PODRÓŻ I ZAKWATEROWANIE
Opłata nie obejmuje dojazdu do Łodzi, zakwaterowania i pełnego wyżywienia.

WIĘCEJ INFORMACJI
Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres: workshop@fotofestiwal.com [3]

Regulamin warsztatów MASTERCLASS [4]


Article printed from Fotofestiwal 2012: http://www.fotofestiwal.com/2012

URL to article: http://www.fotofestiwal.com/2012/program/blok-edukacja/masterclass/

URLs in this post:

[1] www.simonnorfolk.com: http://www.simonnorfolk.com

[2] formularz aplikacji: http://www.fotofestiwal.com/uni/wp-content/uploads/2012/02/formularz_aplikacji_Norfolk.doc

[3] workshop@fotofestiwal.com: mailto:workshop@fotofestiwal.com

[4] Regulamin warsztatów MASTERCLASS: http://www.fotofestiwal.com/uni/wp-content/uploads/2012/02/Regulamin-uczestnictwa-w-warsztatach-Masterclass.pdf

Copyright © 2012 Fotofestiwal 2012. All rights reserved.