- Fotofestiwal 2012 - http://www.fotofestiwal.com/2012 -

IMPREZY

11.05 PIĄTEK

21.30 Impreza, dj. BRANE

Rozpoczynamy o 21.30 w Miejskim Punkcie Kultury Prexer – UŁ, przy ul. Pomorska 39/41, tuż po wernisażu Ani Orłowskiej.

BRANE muzykę miksuje od ponad 10 lat. Przez ten czas udzielał się w wielu projektach, sięgając w różne, często na pozór odległe od siebie rejony współczesnej, klubowej elektroniki.
Entuzjasta nowych dźwięków, stylistycznych eksperymentów i głębokich basowych brzmień. Swoje eklektyczne sety buduje, poruszając się na pograniczu szeroko pojętego
Future Bass, UK Funky, House, Techno i Broken Beat
www.soundcloud.com/branebeats [1]
www.soundcloud.com/deflykid [2]

PREXER – “Niegdyś produkowano tu projektory, dziś w tym samym miejscu chcemy projektować kulturę”
W sierpniu 2010 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Topografie i Uniwersytetu Łódzkiego podpisali umowę, która przekazywała Stowarzyszeniu w użytkowanie część dawnej fabryki projektorów Prexer. Po prawie 2 miesiącach wzmożonej pracy fizycznej członków i przyjaciół Stowarzyszenia, zdrapaniu wielu warstw farby, zakitowaniu okien, szpachlowaniu, skrobaniu, czyszczeniu i innym pracach remontowych, 8 października 2010 r. w ramach Festiwalu Miastograf otwarty został Miejski Punkt Kultury PREXER-UŁ. Oferta działającego tam Kina Cytryna została uzupełniona o działania w klubopracowni na parterze. Program Punktu skupia się na dwóch obszarach: filmie i mieście. Organizujemy spotkania o tematyce miejskiej, wystawy i projekcje filmowe,  dużo uwagi poświęcając współpracy ze studentami i wykładowcami Uniwersytetu Łódzkiego. W Punkcie odbywają się  także koncerty i imprezy klubowe.

Łódzkie zakłady Kinotechniczne Prexer to nieco pominięty element Łodzi filmowej. Zapominamy, że w Łodzi mieściła się również jedyna w Polsce fabryka projektorów filmowych używanych od 1948 r. niemal we wszystkich polskich kinach. Bez Prexera uboższa byłaby nie tylko polska kinematografia, ale również dzieciństwo wielu pokoleń Polaków. Tam bowiem powstawały również domowe rzutniki klisz Ania, Jacek czy słynny bakielitowy diaskop Bajka. Pierwszy model wyprodukowanego tam projektora prezentowany jest z dumą w Muzeum Kinematografii. Publiczne pokazy starych slajdów biją dziś rekordy popularności.

12.05 SOBOTA

21.00 Pokaz slajdów, prezentacja prac artystów z programu Grand Prix Fotofestiwal
artyści: Anastasia Taylor-Lind, Egor Rogalev, Elena Saenko, Eran Gilat, Jakub Karwowski, Lorena Morin, Stefan Bladh, Vittorio Mortarotti, Yoshi Kametani, Nigel Bennet, Isabelle Pateer, Tomasz Lazar

23.00 Impreza, dj. Cookie Monster, dj. Jerem

W sobotę 12 maja spotykamy się w klubie Jazzga na ul. Piotrkowskiej 17. Rozpoczynamy o godzinie 21.00 pokazami slajdów finalistów programu Grand Prix Fotofestiwal 2012.

Po pokazach zapraszamy na imprezę, podczas której zagra dj Cookie Monster, który promuje funk, soul i spokrewnione z nimi gatunki muzyczne – od afrobeatu, przez boogaloo po jazz, na old schoolowym hip hopie kończąc. Wraz z nim pojawi się dj Jerem, który gra gatunki z pogranicza ghetto funk, breaks, rap, mash-up, big beat, nu-funk, disco jazz, electro swing.


Article printed from Fotofestiwal 2012: http://www.fotofestiwal.com/2012

URL to article: http://www.fotofestiwal.com/2012/program/blok-wydarzenia-towarzyszace/imprezy/

URLs in this post:

[1] www.soundcloud.com/branebeats: http://www.soundcloud.com/branebeats

[2] www.soundcloud.com/deflykid: http://www.soundcloud.com/deflykid

Copyright © 2012 Fotofestiwal 2012. All rights reserved.