- Fotofestiwal 2013 - http://www.fotofestiwal.com/2013 -

Holenderska Noc Fotografii oraz Kwadratowi i DJ Kars w Klubie Dom

DATA: 07.06.2013
MIEJSCE: Klub DOM, OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140
BILETY: Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny

22.00 Holenderska Noc Fotografii
23.00 koncert zespołu Kwadratowi – LDZ Alternatywa dla Fotofestiwalu
00:30 Dr Kars – impreza z DJem


Holenderska Noc Fotografii – prezentacja współczesnej fotografii holenderskiej przygotowana przez Stowarzyszenie Fotografów Holenderskich oraz GUP Magazine, przy współpracy z Ambasadą Holandii w Warszawie.

Kwadratowi – założony przez Macieja „Iron” Morusia (git, voc), Macieja „Zwierzak” Żurka (bas, voc) i Bartłomieja „Angus” Tycińskiego (perk) już od pierwszego występu postawił sobie za cel przybliżenie publiczności fenomenu muzyki popularnej w najlepszym wykonaniu. Jako zespół pubowy grający covery (na koncie co najmniej 183 pozycje – od pop, przez rock, metal, aż do jazz i klasyka) występowali przez parę lat w stolicy w miejscach takich jak pub Kasztelan (wtorki), pub Biały Niedźwiedź (co druga niedziela) i pub Marek (cały marzec). Oczywiście udało im się również wystąpić w innych miastach takich jak: Zakopane (pub Pstrąg), Kraków (pub Re), Poznań (pub Kisielice) czy też Berlin (stolica Niemiec – pub White Trash Fast Food) albo Tel-Aviv (stolica Izraela – pub Spaceship). Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów Kwadratowych był występ w Hard Rock Cafe w Warszawe (nie bez znaczenia jest fakt, że byli pierwszym zespołem, który zagrał w tym miejscu!).

Ich koncerty słyną z brawurowych wykonań utworów będących klasykami gatunku, gdzie performance często połączony jest z innowacyjnym wykorzystaniem elementów karaoke.

Dr.Kars – DJ/Producent z Amsterdamu. Jest jednym z inicjatorów słynnych imprez La Fete oraz DJem podczas wielu imprez: Le Dimanche, Amsterdam Heartbeat, Grandslam Parties, Pink Slip, South Beach. Gra regularnie w Club Air, [1] Jimmy Woo, Escape Amsterdam, Club Panama.