- Fotofestiwal 2014 - http://www.fotofestiwal.com/2014 -

Harmonogram

POBIERZ HARMONOGRAM W PDF [1]

29.05 CZWARTEK
WERNISAŻ
18.00 Kasia Stręk, Rainbow in the Dust [2] Galeria Lutnia, Piotrkowska 243

30.05 PIĄTEK

WERNISAŻE
18.00
Kristine Tusiashvili, Tożsamość, Projekt: Transfer sztuki [3] Galeria Nowa Przestrzeń Budynek G, Rewolucji 1905 r. 64
19.00 Marcelo Zammenhoff, Ołtarz subiektywny [4] 6 dzielnica, Piotrkowska 102
20.00 Graeme Vaughan, Sztuka gubienia się, Projekt: Transfer sztuki [5] Galeria Ars Nova, Zgierska 4

1.06 NIEDZIELA

MAGNUM EDUCATION*/ EN
10.00-18.00 Magnum Masterclass: Alex Webb i Rebecca Norris Webb [6] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3
10.00
Monika Ekiert Jezusek, Historie (nie)zmyślone [7], Galeria Profesjonalni Oprawcy, Pojezierska 2/6

2.06 PONIEDZIAŁEK

MAGNUM EDUCATION* / EN
10.00-18.00 Magnum Masterclass: Alex Webb i Rebecca Norris Webb [6] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3

WERNISAŻE
13.00 Camera Less Photography, studenci Pracowni Fotografii w Katedrze Multimediów Akademii Sztuk Pięknych [8] Galeria Nasza Ściana, ASP, Wojska Polskiego 121
13.30 Marek Domański, Jeleń ręcznie malowany [9] Galeria Mała Czarna, Wojska Polskiego 121
19.00 Tomasz Wysocki, In-visibilis [10] Galeria Opus, Łąkowa 29

3.06 WTOREK

MAGNUM EDUCATION* / EN
10.00-18.00 Magnum Masterclass: Alex Webb i Rebecca Norris Webb [6] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3

WERNISAŻ
13.00 Ewelina Ledzion i Klaudyna Hady, Fotografie [11] Galeria Pod Napięciem, Stefanowskiego 18/22, budynek A10

4.06 ŚRODA

MAGNUM EDUCATION* / EN
10.00-18.00 Magnum Masterclass: Alex Webb i Rebecca Norris Webb [6] Forum 76 Business Centre, sala konferencyjna, Piłsudskiego 76

WERNISAŻE
19.00 Filmschool Imaginarium: Jakub Karwowski, Rysa [12] Miejski Punkt Kultury Prexer, Pomorska 39 
20.00 Filmschool Imaginarium: Cichogłośno, wystawa zbiorowa studentów Szkoły Filmowej w Łodzi [13] Galeria OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

5.06 CZWARTEK

SPOTKANIE / PL+EN
17.30 Alex Webb i Rebecca Norris Webb, pokaz slajdów – prezentacja efektów Magnum Masterclass [14] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3 1

19.00 OTWARCIE FOTOFESTIWALU 2014
Art_Inkubator, rampa, Tymienieckiego 3

19.00 WRĘCZENIE NAGRODY Grand Prix Fotofestiwal 2014

Fotofestiwal 2013 opening [15]

WERNISAŻE
19.00 Grand Prix Fotofestiwal 2014 [16] / Volker Hinz, Legendy [17] / ODKRYCIA. Motyw ciała w polskiej fotografii, wystawa przedaukcyjna [18] / Filmschool Imaginarium: [19] Darkroom [20]; Robert Mainka, Hojne łąki [21]/ Bolesław Augustis, Fotografie [22] / Fotograficzna Publikacja Roku 2014 [23] / Kalendarz Virako [24]

WERNISAŻ
20.00 Leica Oskar Barnack Award 2013: Evgenia Arbugaeva,Tiksi Ciril Jazbec, Waiting to move [25] Galeria Fabryki Sztuki, Tymienieckiego 3

KONCERT WIZUALNY
21.00 -inSPIRED by S_IN, S_in City Tribe @ Baltic Neopolis Quartet + Vj PuH [26] Art_Inkubator, łącznik, Tymienieckiego 3

POKAZ SLAJDÓW
22.00 Grand Prix Fotofestiwal 2014 by Aman Iman Team [14] Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

6.06 PIĄTEK

MAGNUM EDUCATION* / EN
10.00-16.00 Magnum Professional Practice [27] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3

PANEL DYSKUSYJNY / PL
13.00 Polska fotografia – przyszłość i perspektywy, prow.: Adam Mazur [28] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3

WERNISAŻE
16.00 Gdzieś tam, Grupa Artystów Głuchych [29] Stowarzyszenie „Nasza Galeria” Piotrkowska 17
17.00 Anita Andrzejewska, Niespiesznie [30]/ Magda Hueckel, Anima. Obrazy z Afryki [31]/ Płynność obrazu, projekt kuratorski Konrada Kuzyszyna [32] Galeria FF, Galeria Imaginarium, Traugutta 18
18.00 Kuba Dąbrowski, Film obyczajowy produkcji polskiej [33] Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1 
19.00 Roger Ballen, Shadow Land. Fotografie Rogera Ballena z lat 1982-2013 [34] Atlas Sztuki, Piotrkowska 114/116
20.30 Filmshool Imaginarium: Igor Omulecki, [35]Na skraju ogrodu [35]Galeria Wschodnia, Wschodnia 29/3
21.30 Pascal Kerouche, [36]Zabójczy Harlem [36] / Martin Krueger, Portrety [37] Lokal, al. L. Schillera 

POKAZ SLAJDÓW
22.00 Brooklińska Noc Fotografii [38] Lokal al. L. Schillera 

AFTERPARTY
23.00 Fotofestiwalowy Jam [39] Lokal, al. L. Schillera

07.06 SOBOTA

MAGNUM EDUCATION* / EN
10.00-16.00 Magnum Professional Practice [27] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3 

WARSZTAT* / PL
10.00-13.00 Hewlett-Packard + Omnidruk, Wielki format twoich zdjęć – warsztat fotograficzny druku wielkoformatowego [40] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_218, Tymienieckiego 3

OPROWADZANIE KURATORSKIE / PL
11.00 Śladem fotografii po wystawie Atlas nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku [41]MS2 Ogrodowa 19  

PHOTO DAY
12.00-20.00 MONOPOLIS [42] Wydawnicza 4, dawne zakłady Monopolu Wódczanego

ROZDANIE NAGRÓD
13.30 Fotograficzna Publikacja Roku 2014 [23] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3

SPOTKANIA
11.00  Roger Ballen i Robert J.C.Young, prowadzenie: Peggy Sue Amison [43] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3 PL+EN
14.00 Future Photo Show, Vincent Fournier, Phillip Toledano; prowadzenie: Krzysztof Miękus Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3 PL+EN
15.30 Kuba Dąbrowski [44] Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1 PL
16.30 Máté Bartha i Zuzana Lapitková, prezentacja książki [45]Common Nature [45]Art_Inkubator, sala konferencyjna A_218, Tymienieckiego 3 EN

AUKCJA FOTOGRAFII / PL
17.30 ODKRYCIA. Motyw ciała w polskiej fotografii [46] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3

WERNISAŻE
16.30 Przemek Dzienis i Dorota Buczkowska, Hybrid Figures [47] Andel’s Hotel Łódź, Ogrodowa 17 
19.00 Katarzyna Majak, Kobiety Mocy [48] Galeria Manhattan, Piotrkowska 118
20.00 Brian Griffin, DisCover Photography [49] Monopolis, Wydawnicza 4, dawne zakłady Monopolu Wódczanego

POKAZ SLAJDÓW
21.30 Czeska Noc Fotografii [38] Niebostan, Piotrkowska 17

AFTERPARTY
23.00 CzekFunk, Dj Mono i Matyz [50] Niebostan, Piotrkowska 17 

8.06 NIEDZIELA

PRZEGLĄD PORTFOLIO* / PL+EN
10.30-16.30 Art_Inkubator, sala konferencyjna, Tymienieckiego 3

POWER PHOTO DAY* Fotospacer z Dalkią i EC1
9.30-11.00 EC1 [42] Targowa 1/3
12.00-13.30 EC2 [42] Wróblewskiego 26
14.30-16.00 EC4 [42] Andrzejewskiej 5

WARSZTATY*
10.00-21.00 Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej: Mariusz Forecki, Bez tematu. Koniec street photo [51]Art_Inkubator, sala konferencyjna A_218, Tymienieckiego 3 PL 
13.00-17.00 Empresse, Kontrola barwy podczas przygotowania do druku [52]Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3 PL 

WYKŁADY
10.00-12.30 Marcin Dąbrowski, Selfpublishing: personalizacje w projekcie, druku i oprawie [53] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3 PL
13.00 Filmschool Imaginarium: Lech Lechowicz, Miejsce fotografii w historii sztuki [54] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3 PL

SPOTKANIA
15.00 Adam Lach i Katarzyna Dybowska – prezentacja książki Stigma, prowadzenie: Monika Szewczyk-Wittek [55] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3 PL
16.00 Jan Brykczyński, prezentacja książki Boiko, prowadzenie: Joanna Kinowska [56] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3 PL

09.06 PONIEDZIAŁEK

WERNISAŻE
18.00 Dagmara Bugaj, Jest tylko to, co widać… [57]Galeria POSpieszna, Krzemieniecka 2
19:00 Filmschool Imaginarium: Justyna Chrobot i Paweł Giza, OO/II [58] Dom Literatury, Roosevelta 17 

10.06 WTOREK

WERNISAŻE
18.30 Czas, wystawa zbiorowa Fotografów ŁTF [59] Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, Piotrkowska 102
19.30 Michał Chojnacki, Tajemnice [60] Foto Cafe 102, Piotrkowska 102

11.06 ŚRODA

PERFORMANCE AUDIOWIZUALNY
19.00 Rumory Orkiestra, Max 30’ [61] Szkoła Filmowa w Łodzi, Hala Telewizyjna, bud. Z, Targowa 61/63

13.06 PIĄTEK

WERNISAŻ
18.00 Pola Hunger, Fotopoli – wystawa pięcioletniej Poli [62],
 Tari Bari, Piotrkowska 138

OPROWADZANIE KURATORSKIE PL
17.30 Śladem fotografii po wystawie Atlas nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku [41]MS2 Ogrodowa 19

NOC OTWARTYCH PRACOWNI
21.00 OFF PIOTRKOWSKA [63] Piotrkowska 138/140

POKAZ SLAJDÓW
21.30 Album rodzinny XX wieku, fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią [38] OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

AFTERPARTY
22.30 Novika & Mr. Lex [64] Klub DOM, OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

14.06 SOBOTA

WARSZTATY*
9.00-14.00 Bartłomiej Talaga, Najlepsza jakość fotografii w procesie postprodukcji i przygotowaniu do druku – część I [65] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 PL 
10.00-22.00 8h books, Paper Beats Rocks – część I [66] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 PL+EN  
11.00-17.00 Stworki Otworki, Fotografia otworkowa dla dzieci [67] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 PL 
12.00-16.00 Piotr Zastróżny, Polaroid wielkoformatowy [68]Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 13 PL

SPOTKANIE
15.00 Marek Mazur, Miniaturowe aparaty fotograficzne [69] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 PL

WYKŁAD
16.00 Filmschool Imaginarium: Krzysztof Pijarski, (Po)nowoczesne losy obrazów [70] Art_Inkubator, scena, Tymienieckiego 3 PL

WERNISAŻ
20.00 Razem [71], Wi-Ma, Piłsudskiego 135

FINISAŻE
17.00 Sylwia Krędzel, Gravity Forest [72] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 
18.00 GummoPhotos, Nie/realne [73] Z innej beczki, Moniuszki 6 
19.00 Malwina Wachulec, Rivers and Roads [74] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135

NOC OTWARTYCH PRACOWNI
20.00-24.00 WI-MA Piłsudskiego 135

POKAZ SLAJDÓW
21.30 Circulations, Festiwal Młodej Fotografii Europejskiej, Francja / Grand Prix Fotofestiwal 2014 [75] Wi-Ma, Piłsudskiego 135

AFTERPARTY
22.30 Dj Kuki Monstah [76] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135

15.06 NIEDZIELA

WARSZTATY*
10.00-19.00 Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej, Paweł Żak, Martwa natura – forma, światło, symbol [77] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_218, Tymienieckiego 3 PL  
9.30-18.00 Bartłomiej Talaga, Najlepsza jakość fotografii w procesie postprodukcji i przygotowania do druku – część II [65] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 PL
10.00-22.00 8h books, Paper Beats Rocks – część II [66] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 PL+EN 
11.00-17.00 Stworki Otworki, Fotografia otworkowa dla dzieci [67] Łącznik, Wi-Ma, Piłsudskiego 135 PL 

SPOTKANIE
16.00 Anka Sielska, prezentacja książki Salix Polaris [78] Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3 PL

AUKCJA FOTOGRAFII
18.00 Brian Griffin, DisCover Photography [79] Monopolis, Wydawnicza 4, Łódź

* obowiązują zapisy; więcej informacji na stronie www i w biurze festiwalowym