- Fotofestiwal 2015 - http://www.fotofestiwal.com/2015/ -

Fotofestiwal wciąż trwa – do 7 czerwca!

Najgorętszy weekend już za nami – ale Fotofestiwal kręci się dalej i szykuje dla Was dalsze atrakcje.

Dziś, we wtorek, zapraszamy na wernisaże wystaw towarzyszących. O godzinie 17.00 w Poleskim Ośrodku Sztuki Galeria 526 przy ul. Krzemienieckiej 21 „Poświaty, pomroki – impresje codzienne [1]” Nataszy Kozłowskiej i skupiające się na Łodzi „Miasto niechciane [2]” Aleksandry Wysokińskiej. Godzinę później zachęcamy do uczestnictwa w otwarciu wystawy „W podróży [3]” Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w ich galerii mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 102.

W środę odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej Związku Polskich Artystów Fotografików zatytułowanej „Obecność [4]. Zapraszamy o godzinie 17.00 do Galerii 87 przy Piotrkowskiej 87.

Fotofestiwal jest otwarty dla zwiedzających również w czwartek. Zapraszamy przede wszystkim do naszych centrów festiwalowych – Art_Inkubatora i OFF Piotrkowskiej – ale poza tymi ośrodkami również będzie co oglądać. O 19.00 w nowopowstałej Przestrzeni Roboczej przy ul. Wólczańskiej 226/3 rozpocznie się wernisaż wystawy „Zwiastun [5]” Franka Ammera i Igora Olesia.

Z kolei w piątek czeka nas prawdziwy wysyp atrakcji. Oprócz rozpoczynającego się w samo południe spotkania z autorami czwartkowej wystawy, będziemy mieli okazję posłuchać i podebatować o rynku wydawniczym w Europie – o godz. 11.00 startuje Visegrad Photobook Forum [6]. Prezentacje i panele będą trwały przez cały dzień – ten i następny.

Miłośnicy książek fotograficznych i o fotografii będą zachwyceni – poza wspomnianym Forum zarówno w piątek, jak i w sobotę uczestniczyć będzie można również w prezentacjach książek i spotkaniach z ich autorami.

Staramy się, by zadowoleni byli wszyscy: artyści i teoretycy, dzieci i seniorzy. Dlatego też zapraszamy na piątkowe spacery po wystawach w Art_Inkubatorze: zarówno najmłodsi, jak i najstarsi uczestnicy Festiwalu zostaną oprowadzeni po ekspozycjach przez organizatorów Fotofestiwalu.

Nie zapominajmy o wieczornej zabawie! Sobotnie afterparty to koncerty w ramach drugiego dnia LDZ Music Festival. Będziemy się bawić, jakby nie było jutra…

…choć oczywiście niedziela będzie – i to jaka! Oprócz warsztatów „Miasto-Fotograf-Społeczeństwo” będziemy mogli uczestniczyć w fotospacerach po niesamowitej industrialnej przestrzeni EC2 przy ul Wróblewskiego 26.

Pamiętajcie, by przyjrzeć się harmonogramowi [7], z pewnością znajdziecie coś interesującego.

Do zobaczenia!

Copyright © 2015 Fotofestiwal 2015. All rights reserved.