- Fotofestiwal 2015 - http://www.fotofestiwal.com/2015/ -

Fotograficzna publikacja roku 2016

Zapraszamy do przesyłania książek na kolejną edycję konkursu Fotograficzna Publikacja Roku [1].

Przed nami czwarta edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Do 4 maja 2016 r. czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Nadesłane publikacje oceniać będą eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią.

Jurorami Fotograficznej Publikacji Roku 2016 są: Dorota Karaszewska, Marta Szymańska, Paweł Bownik, Franek Ammer, Michał Siarek, Agata Zubrzycka (Fotofestiwal), Paweł Rubkiewicz (Bookoff) i Joanna Kinowska (Miejsce Fotografii).

W konkursie przyznana zostanie Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego. Oprócz nagrodzonej publikacji jury wyłoni także co najmniej 10 pozycji, które zostaną zaprezentowane podczas Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi od 9 do 19 czerwca 2016 r.

NAGRODA GŁÓWNA – NAGRODA IMIENIA KRZYŚKA MAKOWSKIEGO

  • tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2016,
  • voucher o wartości 3000 zł na wybrane produkty firmy Empresse [2],
  • wystawa podczas Fotofestiwalu 2016 (9 do 19 czerwca 2016 ),
  • promocja w ramach Fotofestiwalu

Głównym sponsorem konkursu jest drukarnia Empresse [3].

Więcej informacji: www.fotopublikacja.pl [4]
Kontakt: info@fotopublikacja.pl [5]

REGULAMIN / [6]FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY [7]

Organizatorzy konkursu: Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Bookoff oraz Miejsce Fotografii.

Copyright © 2015 Fotofestiwal 2015. All rights reserved.