- Fotofestiwal 2015 - http://www.fotofestiwal.com/2015/ -

Harmonogram

15.05 PIĄTEK – JEDZIEMY DO KRAKOWA
18.00 Otwarcie Miesiąca Fotografii w Krakowie, Josef Koudelka, Inwazja. Praga 68 [1], Galeria Starmach, Węgierska 5, Kraków

23.05 SOBOTA

WERNISAŻ
19.00 Filmschool Imaginarium [2]: Justyna Bugajczyk, Helotyzm [3], Galeria Wschodnia, Wschodnia 29/3

25-28.05 PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK

WARSZTATY*
10.00-16.00 Warsztaty Sputnik Photos [4], Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3 

26.05. WTOREK

WERNISAŻE
15.00 Agata Hejchman, Martyna Majda, Monika Malinowska, Codzienne [5], Galeria Pod Napięciem, Stefanowskiego 18/22, bud. A10
19.30 Filmschool Imaginarium [2]: Agata Opalińska, Martyna Strzelczyk, Od gwiazdy do atomu [6], hotel Stare Kino, Piotrkowska 120 

27.05 ŚRODA

WERNISAŻE
13.00 Dagmara Bugaj, LAB [7], Galeria ASP Mała Czarna, Wojska Polskiego 121
14.00 Wystawa zbiorowa ASP, Czytając fotografię [8], Galeria ASP Lectorium (biblioteka), Wojska Polskiego 121
18.00 Filmschool Imaginarium [2]: Alex Raczyński, Abyss [9], 6 dzielnica, Piotrkowska 102
20.00 Filmschool Imaginarium [2]: Katarzyna Maluga, [10]Getto [10], Foto Cafe 102, Piotrkowska 102

28.05 CZWARTEK

WERNISAŻE
17.00 Filmschool Imaginarium [2]: Wojtek Wieteska, Nailing Love [11], Szklarnia Szkoły Filmowej, Targowa 61/63
Filmschool Imaginarium [2]: Andrzej Różycki, Pomieszanie [12], elewacja budynku Centrum Nowych Mediów, Targowa 61/63

PODPISYWANIE KSIĄŻKI
17.00 Thomas Vanden Driessche, [13]How to be a photographer… [13], Art_Inkubator, Tektura, Tymienieckiego 3

18.00 OTWARCIE FOTOFESTIWALU
ART_INKUBATOR, ŁĄCZNIK, TYMIENIECKIEGO 3
WRĘCZENIE NAGRODY GRAND PRIX FOTOFESTIWAL [14] 2015 

WERNISAŻE:
18.00 Grand Prix Fotofestiwal 2015 [14] / DISCOVERY SHOW, Mário Macilau [15] / Fotografia kolekcjonerska, WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii, wystawa przedaukcyjna [16] / Szkoła Filmowa w Łodzi, FLOW [17] / Vytautas V. Stanionis, Fotografie do dokumentów [18] / Fotograficzna Publikacja Roku 2015 [19] / Photobook Club [20] / Thomas Vanden Driessche, How to be a photographer… [13] / Uniwersytet Łódzki, 1945-2015 [21], Art_Inkubator, Tymienieckiego 3
Leica Oscar Barnack Award 2014 [22], Galeria Fabryki Sztuki, Tymienieckiego 3
19.00 Twój Styl, Niepowtarzalne [23], Art_Inkubator, A_22, Tymienieckiego 3

POKAZ SLAJDÓW
19.30 Prezentacja efektów pracy uczestników warsztatów ze Sputnik Photos [4], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

WERNISAŻ
20.30  DEBUTS edycja 2015 [24], andel’s Hotel Łódź, Ogrodowa 17 

BLOW Photo
18.00 Premiera nowego wydania magazynu kolekcjonerskiego BLOW Photo [25]

29.05 PIĄTEK

WYKŁAD / EN
11.00-12.00 Radu Stern, [26]Photography and Memory [26], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

ROZDANIE NAGRÓD
12.30-13.30 Fotograficzna Publikacja Roku 2015 [19], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

PREZENTACJA / PL
15.30 Jeśli nie ma Cię na Instagramie, to znaczy, że nie istniejesz [27], prowadzenie: Paweł Luty, Brief Magazine, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

PORT-OFF-FOLIO /* PL/EN
14.00-18.30 Przegląd portfolio [28], Centrum Festiwalowe II, OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140, III piętro

WERNISAŻE
13.30 Studenci AHE, Proces [29], Galeria Patio 2, Sterlinga 29
15.30 Grupa Artystów Głuchych, Wszędzie i Nigdzie [30], Nasza Galeria, Piotrkowska 17
16.30 (wernisaże kolejno, co 30 minut)
Krzysztof Racoń, Rura [31], Galeria FF, Traugutta 18, III piętro
BZ WBK Press Photo 2015 [32], Galeria FF, Traugutta 18, II piętro
Tomasz Lazar, Dzieci Syberii [33], Galeria FF, Traugutta 18, I piętro
Karolina Jonderko, Zaginieni [34], Galeria Imaginarium, Traugutta 18
17.30 Monika Kryszczyńska, Powiedz życzenie [35], Dom Fotografii, Przędzalniana 67/4
18.00 Maria Stożek, Andrzej Kolarczyk, Drugie spotkanie fotografii. Kolekcja [36], Galeria Manhattan, Piotrkowska 118
18.30 Dougie Wallace, Wild life [37] oraz podpisywanie książek [37], OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140, II piętro
Fabrica: Clara Vannucci, Bail Bond [38]; Calogero Cammalleri, Lipadusa [39]; Marina Rosso, The Beautiful Gene [40]; Sofia Valiente, Miracle Village [41], OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140, III piętro
19.00 Carl De Keyzer, [42]Moments Before the Flood [42], Atlas Sztuki, Piotrkowska 114/116
20.00 Gunars Binde, [43]The Flight [43], Kaspars Goba, [44]Islands of Riga [44], Dom Literatury, Roosevelta 17
20.30 Krzysztof Miller, Niedecydujący moment [45], Galeria OFF, OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140
20.30 Zbigniew Olszyna, Sztuka Mięsa [46], Lokal, Aleja Leona Schillera

NOC OTWARTYCH PRACOWNI
20.00-24.00 OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

POKAZ SLAJDÓW
22.00 Grand Prix Fotofestiwal 2015 [14] (10 wyróżnień) / Fińska Fotografia, OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

AFTERPARTY
23.00 Kraków w Łodzi, Lokal, Aleja Leona Schillera

30.05 SOBOTA

PREZENTACJE W SŁOWACH I OBRAZACH / EN
10.00-12.30 HIT THE ROAD. Photographers travel [47]: Alison Nordström, Lurdes R. Basolí, Celina Lunsford, Ad Nuis, Femke Lutgerink, Christopher Rauschenberg, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

SPOTKANIE AUTORSKIE / EN
16.00 Mário Macilau [15], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

PORT-OFF-FOLIO /* PL/EN
14.00-18.30 Przegląd portfolio [28], Centrum Festiwalowe II, Off Piotrkowska, Piotrkowska 138/140, III piętro

SPOTKANIE*
10.00-16.00 Drzwi otwarte w Domu Fotografii [48], Dom Fotografii Agnieszka Furtak, Przędzalniana 67/4

WARSZTATY*
11.00-14.00 Empresse, prow. Marcin Dąbrowski, Podłoża artystyczne: techniki zadruku i i oprawy introligatorskiej, Art_Inkubator, sala konferencyjna, Tymienieckiego 3 / PL
10.00-14.00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży, Fotografia komórkowa, Animacja poklatkowa, Fotografia non-camerowa [49], PWSFTviT, Targowa 61/63 / PL

AUKCJA
17.00 Aukcja fotografii kolekcjonerskiej, WIDOKI. Pejzaż w polskiej fotografii [16], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3 

WERNISAŻE
18.00 Filmschool Imaginarium [2]: Marlena Jabłońska, Rewind [50], Galeria Opus, Łąkowa 29
19.00 Filmschool Imaginarium [2]: Tomasz Wysocki, Exodus 2064 [51], Miejska Galeria Sztuki Galeria Re:Medium, Piotrkowska 113
20.00 Filmschool Imaginarium [2]: Paweł Giza, Pierwszy raz, 24 lata [52], Miejski Punkt Kultury Prexer, Pomorska 39

POKAZ SLAJDÓW
22.00 Azjatycka Noc Fotografii, Niebostan, Piotrkowska 17

AFTERPARTY
23.00 Niebostan (wejście z karnetem), Piotrkowska 17

31.05 NIEDZIELA

PREZENTACJE W SŁOWACH I OBRAZACH / EN
10.00-14.20 HIT THE ROAD. Photographers travel [47]: Alison Nordström, Michelle Frankfurter, Christopher Rauschenberg, Karolina Puchała-Rojek, Cary Markerink, Theo Baart, Christina Capetillo, Carl De Keyzer, Simon Norfolk, W.M.Hunt, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

SPOTKANIA
15.00 Prezentacja książki, The History of European Photography vol. II, prowadzenie: Michaela Bosakova, Krzysztof Jurecki, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3 / EN
16.00 Prezentacja książki, NO_3 Sputnik Photos, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3 / PL
17.00 Prezentacja książki, Krzysztof Racoń, Rura [31], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3 / PL/EN

WARSZTATY*
11.00- 17.00 Lorne Liesenfeld, Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej, Malowanie światłem [53], Art_Inkubator, sala konferencyjna A_120, Tymienieckiego 3 / PL
10.00- 18.00 Bartłomiej Talaga, Paweł Czernik, Intensywne warsztaty z oświetlenia błyskowego Phottix w plenerze [54], Art_Inkubator, sala konferencyjna A_218 + plener, Tymienieckiego 3 / PL

01.06. PONIEDZIAŁEK

WERNISAŻ
20.00 Filmschool Imaginarium [2]: Magdalena Franczuk, Robert Mainka, Zabawa w Boskie Bobolingo [55], Pracownia Portretu, Przędzalniana 55 

02.06. WTOREK

WERNISAŻE
17.00 Natasza Kozłowska, Poświaty, pomroki – impresje codzienne [56], Aleksandra Wysokińska, Miasto niechciane [57], Poleski Ośrodek Sztuki Galeria 526, Krzemieniecka 2a
18.00 Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, W podróży [58], Galeria ŁTF, Piotrkowska 102

03.06 ŚRODA

WERNISAŻ
17.00 ZPAF, Obecność [59], Galeria 87, Piotrkowska 87

04.06 CZWARTEK

WERNISAŻ
19.00 Franek Ammer, Igor Oleś, Zwiastun [60], Przestrzeń Robocza, Wólczańska 226/3 

05.06 PIĄTEK

SPOTKANIE AUTORSKIE
12.00 Franek Ammer, Igor Oleś, Zwiastun [60], Przestrzeń Robocza, Wólczańska 226/3

PHOTOBOOK CLUB [20], Art_Inkubator, Tektura, Tymienieckiego 3
Visegrad Photobook Forum (czynne: 11.00-20.00)
11.00 Otwarcie Forum
13.00-13.45 Prezentacja czeskiej sceny wydawniczej / EN
14.00-14.45 Prezentacja słowackiej sceny wydawniczej / EN
18.00-20.00 Organic book production. W panelu udział wezmą twórcy magazynu Casopis X (www.magazinex.org [61]) Slavomíra Ondrušová oraz Milan Vagač, oraz przedstawicielka magazynu Kinecko Eva Pavlovičová (www.kinecko.com [62]) / EN

SPOTKANIA
16.00-16.45 Prezentacja książki, Normalizm 3 [63], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3 / PL/ EN
17.00-17.45 Prezentacja książki, Jan Brykczyński, The Gardener, prow.: Joanna Kinowska, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3 / PL

POKAZ SLAJDÓW
18.00 DEBUTS edycja 2014 [64], Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

SPOTKANIE
19.00 Photosphere Collective [65], prezentacja kolektywu i efektów pracy po warsztatach, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3

SPACERY DLA DZIECI
12.00 
Zwiedzanie wystaw – opiekunowie z dziećmi do 1. roku życia, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3
14.00 Zwiedzanie wystaw – opiekunowie z dziećmi w wieku 1-3 lata, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

SPACERY DLA SENIORÓW
12.00 
Zwiedzanie wystaw z oprowadzaniem, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

AFTERPARTY

21.00 UNITED PARTY. Fotofestiwal, International Boat of Culture Festival, OFF Piotrkowska, Mitmi, Spółdzielnia, Drukarnia Skład Wina & Chleba i Restauracja Lili zapraszają na wspólną imprezę. Zagra Kuki Monstah.

06.06 SOBOTA

PHOTOBOOK CLUB [20], Art_Inkubator, Tektura, Tymienieckiego 3
Visegrad Photobook Forum (czynne: 11.00-20.00) ODWOŁANE
13.00-13.45 Prezentacja polskiej sceny wydawniczej / EN ODWOŁANE
15.00-15:45 Prezentacja węgierskiej sceny wydawniczej / EN ODWOŁANE
20.00 Zamknięcie Forum ODWOŁANE

SPOTKANIE
12.00-12.45 Prezentacja książki, Michał Adamski, Nie mogę przebrnąć przez chaos [66], prow.: Joanna Kinowska, Art_Inkubator, sala teatralna, Tymienieckiego 3 / PL

WARSZTATY*
14.00-16.00 Empresse, prow. Marcin Dąbrowski, Selfpublishing: Personalizacje w projekcie, druku i oprawie, Art_Inkubator, sala konferencyjna, Tymienieckiego 3 / PL

AFTERPARTY
20.00 Fotofestiwal + 2. dzień LDZ Music Festival, Lokal, Aleja Leona Schillera 

07.06 NIEDZIELA

WARSZTATY*
10.00-19.00 Maciej Skawiński, Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej, Miasto-Fotograf-Społeczeństwo [67], Art_Inkubator, sala konferencyjna, Tymienieckiego 3 / PL

POWER PHOTO DAY – Fotospacer w EC2 [68] /* PL
12.00-20.00 EC2, Wróblewskiego 26


* obowiązują zapisy

Copyright © 2015 Fotofestiwal 2015. All rights reserved.