- Fotofestiwal 2015 - http://www.fotofestiwal.com/2015/ -

Igor Oleś, Franek Ammer, „Zwiastun”

Wystawa „Zwiastun” to zapowiedź naszych nowych projektów. Interesuje nas relacja przedmiotu i fotografii, ich fotograficzna reinterpretacja, konstruowanie obiektów i przetwarzanie ich na dwuwymiarowy obraz. Wspólne zaintersowanie sprawiło, że podjęliśmy się próby współpracy i zbudowania instalacji pokazującej nasz proces twórczy i inspiracje. „Zwiastun” jest konfrontacją dwóch różnych podejść do obszaru fotografii, w którym obiekt zajmuje centralną rolę. To także eksperyment, w którym widzowie będą mogli wejść w głąb świata naszej wyobraźni i poszukiwań, będąc jednocześnie pierwszymi recenzentami naszej pracy zanim nabierze ona ostatecznej formy.

Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie autorskie, na którym opowiemy więcej o naszej twórczości, metodach pracy oraz przedstawimy współczesne i historyczne przykłady relacji fotografii i obiektu.

Igor Oleś [1] (ur. 1989 ) – absolwent wydziału operatorskiego i realizacji telewizyjnej – specjalność fotografia na PWSFTViT w Łodzi. Jego działalność artystyczna reprezentuje nurt fotografii inscenizowanej łączącej w sobie elementy rzeźby, malarstwa oraz instalacji. Poprzez własnoręczne tworzenie planów zdjęciowych, światło i wykonanie fotografiiprzedstawia swoje wizje i interpretacje świata.W 2014 roku zakwalifikował się na 3 miesięczną rezydencję w Emmanuel Collage w Bostonie (Emmanuel Collage Artist in Residence).Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw (m. in. Boston, Bratysława, Iserlohn, Kopenhaga, Dusseldorf, Fotofestiwal w Łodzi, MFFM w Jarosławiu, OFF w Opolu).

Franek Ammer [2] (ur. 1988) – absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od kilu lat współtworzy wrocławski TIFF Festival (wcześniej Trochę Inny Festiwal Fotografii).Organizuje wystawy i prowadzi spotkania autorskie dotyczące książki fotograficznej. Swoje prace prezentował min. na wystawie Darkroom (Fotofestiwal, Łódź 2014) oraz na wystawach indywidualnych Exclusion II (galeria Pauza, Kraków 2014) oraz Dolina (Miejsce przy Miejscu, Wrocław 2015). Obecnie mieszka i pracuje w Łodzi.

Przestrzeń Robocza [3] powstała z potrzeby poszukiwania nowych metod pracy z obrazem. Dwa pokoje mieszkania w kamienicy łączą w sobie funkcje galerii, pracownii i miejsca na warsztaty. Jest to przestrzeń poświęcona przede wszystkim sztukom wizualnym, fotografii i książce fotograficznej. Jednocześnie założeniem organizatorów jest pozostawienie jej otwartej na poszukiwania w innych obszarach sztuki. W ciągu najbliższego czasu poza wystawami młodych twórców odbędą się w niej projekcje filmowe, spotkania z artystami oraz prezentacje książek fotograficznych.


Przestrzeń Robocza
Wólczańska 226/3

Godziny otwarcia
pt-nd 12.00-20.00 / pn-czw po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 783 081 091

Wernisaż: 04.06, godz. 19.00
wystawa czynna w dniach: 4.06 – 14.06

Spotkanie: 05.06, godz. 12.00

Copyright © 2015 Fotofestiwal 2015. All rights reserved.