- Fotofestiwal 2015 - http://www.fotofestiwal.com/2015/ -

Studenci AHE, „Proces”

Ekspozycja oparta na relacjach – mistrz / uczeń. Prace studentów i prowadzącego pedagoga.

„PROCES” jako postęp w zdobywaniu doświadczenia, świadomości twórczej, umiejętności, jak również proces rozumiany jako proces technologiczny w fotografii pozwalający na eksperymentowanie i odkrywanie nowych obszarów działania.

W obecnej dobie dysponujemy niezwykle szerokim spektrum możliwości od tradycyjnej fotografii z procesem chemiczno – srebrowym po zapisy cyfrowe i możliwość ingerowania w budowę obrazu w programach komputerowych. Wykonanie poprawnej pod względem technicznym fotografii w świecie opanowanym przez wszelkiego rodzaju cyfrowe zapisy obrazu wspomagane wbudowanymi w urządzenia procesorami i myślącymi za nas programami przestało być atrakcją i celem twórczym.

Równocześnie fotografia stała się działaniem niezwykle powszechnym zamieniając dyscyplinę i indywidualizm w przypadkową niefrasobliwą ilość. Z drugiej strony ułatwienie samego zapisu należy wykorzystać poświęcając więcej czasu na spekulacje intelektualne i opanowanie autorskiej świadomości kadru.

W celu wykorzystania warsztatu fotograficznego do wypowiedzi wyższego rzędu, do kreacji twórczych warto również powracać do tradycyjnej pracy w ciemni, do zapisu kamerą otworkową lub zapisu materii światła bezpośrednio na materiale światłoczułym. Wykorzystując doskonale wyposażoną ciemnię w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej mamy miejsce na wszelkiego rodzaju eksperymenty i powstawanie unikatowych niepowtarzalnych prac.


Galeria Patio 2
Sterlinga 29

Godziny otwarcia
pn-pt 9.00-17.00 / sb 7.30-18.00 / nd 8.00 – 18.00

Wernisaż: 29.05, godz. 13.30
wystawa czynna w dniach: 29.05-30.06

Copyright © 2015 Fotofestiwal 2015. All rights reserved.