- Fotofestiwal 2015 - http://www.fotofestiwal.com/2015/ -

ZPAF, „Obecność”

Projekt zakłada całkowitą swobodę w działaniach poszczególnych twórców, nie ograniczamy rodzaju techniki fotograficznej ani tematyki zdjęć. Wspólny tytuł „OBECNOŚĆ” ma jedynie ujawnić różnorodne podejście do spinającego całość hasła.

Jest to ekspozycja premierowa, zbudowana z najnowszych nie pokazywanych wcześniej zdjęć. Wiele z nich powstało podczas artystycznych podróży autorów.

Są zdjęcia nawiązujące do czasu minionego i nurtujących autora wspomnień. Możemy również dostrzec działania natychmiastowe w postaci trafnego zapisu ważnej dla fotografującego chwili obecnej, gdzie czynnikiem emocjonalnym był trafnie wybrany najistotniejszy dla zdjęcia moment.

Czas staje się również sam w sobie czynnikiem budującym treść zdjęcia. Przykładem mogą być prace Witolda Krymarysa z zapisem upływającego czasu.

Na wystawie znajdą się klasyczne, barwne i czarno-białe prace jak również wszelkiego rodzaju indywidualne autorskie eksperymenty oparte o możliwości jakie daje nam współczesna technika fotograficzna i korzystanie z programów komputerowych, zakładając że najważniejszym aspektem jest głębsze nieraz ukryte znaczenia dzieła jak treść pracy, symbolika i wszelkiego rodzaju skojarzenia do indywidualnego odkrywania przez odbiorcę.


Galeria 87
Piotrkowska 87

Godziny otwarcia
pn-pt: 10.00-18.00 / sb 10.00-14.00

Wernisaż: 03.06, godz. 17.00
wystawa czynna w dniach: 03.06-14.06

Copyright © 2015 Fotofestiwal 2015. All rights reserved.