Fotofestiwal 2013 dobiegł końca
16/06/2013

To były niezapomniane dni – pełne spotkań, zachwytów, odkryć, wciągających dyskusji i przede wszystkim pełne fotografii z najwyższej półki. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za to, że chcieliście spędzić ten czas z prezentowanymi na Fotofestiwalu artystami, za liczny udział we wszystkich wydarzeniach towarzyszących i za wielkie zaangażowanie we wspólne przeżywanie sztuki podczas licznych spotkań, warsztatów i pokazów.

Program festiwalu był w tym roku wyjątkowo bogaty. Oprócz ok. 70 wystaw, nasi goście mogli uczestniczyć w wydarzeniach edukacyjnych: warsztatach (dla dzieci i rodziców, dla dorosłych amatorów i profesjonalistów), przeglądzie portfolio (Napo Images i goście) oraz Fotospacerach z Dalkią (po łódzkiej elektrociepłowni EC2). Program spotkań autorskich obejmował prezentacje projektów oraz najnowszych publikacji fotograficznych, spotkania z fotografami oraz kuratorem programu głównego, Joanem Fontcubertą (relacja ze spotkania: youtu.be/zJn29RMXubk). Można było także uczestniczyć w oprowadzaniu przez kuratorów i autorów wystaw, nocnych pokazach slajdów i imprezach.

Nowością był FotoSuperMarket – mini-targi fotograficzne, na których można było obejrzeć i kupić stare zdjęcia, niezwykłe aparaty fotograficzne, rzadkie albumy czy odbitki kolekcjonerskie. Przez cały czas trwania festiwalu w Meblotece Yellow działała Czytelnia, w której można było przeglądać zbiór rzadkich fotograficznych publikacji, katalogów z wystaw, a przede wszystkim znakomite, trudno dostępne magazyny poświęcone fotografii.

Dziękujemy naszym partnerom – dzięki Waszej pomocy daliśmy radę zorganizować tak bogaty program, dopiąć go na ostatni guzik i wspólnie stworzyć tak wielkie święto fotografii. Dziękujemy też naszym wolontariuszom – byliście naszą podporą w każdej sytuacji, dzięki za zaangażowanie i wsparcie!

To była fantastyczna edycja i jesteśmy z niej wyjątkowo dumni!