Fotospacery z Dalkią

Fotospacery to weekendowe wyprawy po niezwykłych zakątkach Łodzi, które od kilku lat odbywają się w ramach Fotofestiwalu. Każdy spacer prowadzi przewodnik, który opowiada o odwiedzanym miejscu i fotograf, który udziela wskazówek, w jaki sposób zrobić ciekawe zdjęcie i na co warto zwrócić uwagę fotografując przestrzeń miejską.

Podczas 12. edycji Fotofestiwalu zapraszamy na Fotospacery z Dalkią. Czas energii EC2. Tym razem zabierzemy was do miejsca wyjątkowego i na co dzień niedostępnego dla większości z nas – do elektrociepłowni EC2 przy ulicy Wróblewskiego 26. Tam przyjrzymy się niezwykłej industrialnej architekturze. Budowa elektrociepłowni rozpoczęła się w 1955 roku, dziś zapewnia ona ogrzewanie, ciepłą wodę mieszkańcom oraz zakładom osiedli: Retkina i Karolew. Będzie to jedna z niewielu szans i jedna z ostatnich możliwości obejrzenia EC2, ponieważ elektrociepłownia przestanie działać w 2015 roku. Okazja jest więc niezwykła.


MIEJSCE
EC2, ul. Wróblewskiego 26

TERMIN
16.06.2013, niedziela

12.00-13.30 – pierwsza grupa
14.00-15.30 – druga grupa

ZAPISY – BRAK WOLNYCH MIEJSC
1. Obowiązuje ograniczona ilość miejsc w każdej grupie.
2. Aby wziąć udział w fotospacerach należy wypełnić formularz dostępny TUTAJ
3. Na fotospacery zakwalifikują się pierwsze osoby, które wyślą formularz i dostaną potwierdzenie odbioru oraz zakupią karnet.
4. Karnet można kupić w biurze festiwalowym w godzinach funkcjonowania biura.