Ostatnie wakacje

Autorzy: Nina Hajdorowicz, Monika Kryszczyńska, Kasia Iwańska, Franek Ammer, Maciej Bujko, Igor Pisuk, Joanna Szewczuk, Igor Oleś, Agata Berniak, Magda Kimak, Tomasz Ferenc
Kurator: Tomasz Ferenc

Dwóch braci bliźniaków pozuje na tle amerykańskich krajobrazów, rodzina rozpala ognisko na biwaku, lekko wstawiony wujek całuje ciocię na imieninach – na stole stoi sałatka i oranżada, dziadek ciągnie sanki z dwójką wnuków. Wszystkie te momenty pamiętamy sami albo z opowieści. W każdej rodzinie wyglądają podobnie. A takie obrazki znajdziemy we wszystkich domowych archiwach fotograficznych. Przez pół roku grupa studentów łódzkiej szkoły filmowej przeszukiwała własne zbiory, przerzucała wyblakłe odbitki, slajdy i nigdy niewywołane klisze. Wystawa Ostatnie wakacje, jest opowieścią o amatorskiej fotografii pamiątkowej, rodzinnej i wakacyjnej.

Projekt prezentuje kilka dominujących toposów i motywów ulubionych przez fotoamatorów: RODZINA, WAKACJE, KRAJOBRAZY, ZWIERZĘTA. Złotą erą fotografii pamiątkowej były czasy, kiedy powszechnie posługiwano się slajdami. To właśnie one będą stanowić centralny element prezentacji. Pokaz slajdów, na który złożą się prywatne zbiory niemal wszystkich uczestników wystawy, ułoży się w wyimaginowaną opowieść o rodzinie.


OFF PIOTRKOWSKA
Centrum Festiwalowe
Piotrkowska 138/140

godziny otwarcia
6.06 (czw): 18.00-22.00
7.06-16.06 (pn-nd): 11.00-20.00
rozpoczęcie zwiedzania możliwe do godz. 19.00

wernisaż: 6.06, godz. 19.00
wystawa czynna w dniach: 6-16.06