Wydarzenia

W programie m.in.:

MAGNUM MASTERCLASS – ekskluzywne czterodniowe warsztaty mistrzowskie z jednym z czołowych fotografów Agencji Magnum, Alexem Webbem i Rebeccą Norris Webb. Warsztaty odbędą się w dniach 1-4 czerwca i przeznaczone są dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów. 

MAGNUM PROFESSIONAL PRACTICE – to kolejna propozycja dla fotografów przygotowana przez Magnum Photos. Spotkania oraz przegląd portfolio z ekspertami współpracującymi z Agencją Magnum. Tematem spotkań będzie współczesny rynek fotografii światowej, świadome budowane własnej kariery i kierowanie rozwojem zawodowym. Warsztaty przewidziane sa na 6 i 7 czerwca

FUTURE PHOTO SHOW – panel dyskusyjny i spotkania autorskie poświęcone tematowi przyszłości, podczas których spotkamy się z artystami-wizjonerami. Nauczeni jesteśmy, że aparat służy do do rejestracji teraźniejszości, że pozwala naszą teraźniejszość momentalnie zamienić w przeszłość. „Aparaty (…) zapewniają natychmiastowy wsteczny ogląd naszych przeżyć” pisze Susan Sontag. Jaka jest więc możliwość opowiedzenia o przyszłości za pomocą fotografii? Czy fotografia można stworzyć wizje przyszłości, czy raczej jej przeznaczeniem jest opowiadać o przeszłości i zostawiać ślad teraźniejszości? Czy jest miejsce dla fotografów-wizjonerów? Jakie aspekty przyszłości interesują artystów i jakich środków używają, aby o nich opowiedzieć? W spotkaniu wezmą udział: Phillip Toledano i Vincent Fournier.

FOTOGRAFICZNA PUBLIKACJA ROKU 2014 – do 30.04 czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny. Nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią. Nagrodzone książki i albumy zostaną zaprezentowanie na wystawie podczas Fotofestiwalu. Szczegóły tutaj

AUKCJA FOTOGRAFII, podczas której będzie można kupić prace ok. 60 fotografów, podejmujących temat ciała w fotografii polskiej, a także prace gości specjalnych: Rogera Ballena i Volkera Hinza. Aukcja organizowana jest przez Fotografię Kolekcjonerską i poprzedzona będzie wystawą przedaukcyjną.

Poza tym: warsztaty, spotkania autorskie, nocne pokazy slajdów, imprezy.