Magnum Masterclass

ALEX WEBB & REBECCA NORRIS WEBB MASTERCLASS – MAGNUM PHOTOS
Finding your Vision

Prowadzący: Alex Webb & Rebecca Norris Webb
Kiedy: 1-4 czerwca 2014 (podsumowanie warsztatu / przegląd prac – 5 czerwca 2014)
Gdzie: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź

Lista osób zakwalifikowanych na warsztaty Magnum Masterclass:
1.    Michał Leja
2.    Rob Vallender
3.    Martin  Wright
4.    Ana Sofia Ayarzagoitia
5.    Reagan Alexander
6.    Dave Jordan
7.    Kamil Głowacki
8.    Jacek Obloj
9.    Rosemarie Zens
10.    Saverio  Serravezza
11.    David Graham
12.    Laurent Meirieu
13.    Mariusz Skwarek
14.    Kasia Stręk
15.    Katarzyna Pawlica
16.    Adam Wilhelm
17.    Anna Kopeć

Konkurs, w którym nagrodą jest bezpłatny udział w Magnum Masterclass wygrała wybrana przez Agencję: Karolina Jonderko. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


Warsztat przeznaczony jest dla zaawansowanych amatorów i fotografów profesjonalnych. Będzie składał się z dwóch części: indywidualnej pracy w terenie i wspólnej edycji prac. Każdy z uczestników będzie pracował nad jednym wybranym tematem, pod okiem Alexa i Rebecci. Celem warsztatu jest stworzenie spójnej serii prac. Obok codziennej praktyki fotograficznej uczestnicy będą szkolić się w edycji zdjęć i przygotowaniu ich do druku. Dowiedzą się także, jak przygotować się do pracy w obcym terenie, jak fotografować w kulturach innych niż własna i jak, dzięki odpowiedniej selekcji, stworzyć spójny i mocny przekaz. Zdobędą podstawową wiedzę o tym, jak pracować z projektantami książek, z edytorami magazynów, czym różni się fotografia w książce od tej na ścianie oraz jak projekty długoterminowe mogą ewoluować w książkach i na wystawach.

Spośród uczestników Alex Webb oraz Rebecca Norris Webb wybiorą jedną osobę, której zaproponują współpracę z British Journal of Photography. Prace wszystkich uczestników będą prezentowane podczas Fotofestiwalu (5.06.2014) na pokazie slajdów prowadzonym przez Alexa i Rebeccę Webb.

Alex Webb rozpoczął pracę jako zawodowy fotoreporter w 1974 r., do Magnum Photos wstąpił 2 lata później (1976 r.). W połowie 1970 r. zajął się fotografowaniem amerykańskiego południa, dokumentując życie małego miasteczka. Rozpoczął także pracę na Karaibach i w Meksyku. Jego prace były prezentowane m.in. w Walker Art Center w Minneapolis, Museum of Photographic Arts w San Diego, International Center of Photography w Nowym Yorku, Muzeum Sztuki Współczesnej w San Diego czy Whitney Museum of American Art w Nowym Yorku. Wydał siedem książek.

www.webbnorriswebb.co
www.magnumphotos.com
lens.blogs.nytimes.com
webbnorriswebb.wordpress.com

Rebecca Norris Webb opublikowała trzy książki o tematyce fotograficznej, w których bada skomplikowane relacje między ludźmi a światem przyrody: Szkło pomiędzy nami, Violet Isle: duet fotograficzny z Kuby (z Alexem Webb’em) oraz My Dakota, w której przeplata fotografie i opisy z jej rodzinnych stron, Dakoty Południowej. Ta ostatnia została wybrana jako jedna z najlepszych książek o fotografii w 2012 roku przez Photo District News, Photo-Eye oraz Times. Swoje prace publikowała w The New Yorker, National Geographic, Le Monde Magazine. Ich druga wspólna książka, Memory City, zostanie opublikowana w czerwcu 2014 r.

Magnum Photos
Dwa lata po zakończeniu II wojny światowej, czterech fotografów postanowiło założyć najbardziej prestiżową agencję fotograficzną na świecie – Magnum Photos. Ta czwórka to Robert Capa, Henri Cartier-Bresson, George Rodger i David „Chim” Seymour. Agencję Magnum najlepiej definiowały słowa Bressona „Magnum to wspólnota myśli, ciekawość tego, co dzieje się na świecie, szacunek dla dziejącej się historii i chęć przekształcenia tego w obraz”. Kolejne siedziby agencji powstały w Nowym Jorku, Londynie i Tokio. Dzisiaj Magnum Photos zrzesza sześćdziesięciu fotografów. Na ich zdjęciach znajdziemy wszystkie znaczące wydarzenia naszej epoki: od konfliktów po rewolucje, od aktualności po tematy trwale obecne w naszym świecie. Ich obrazy, które wszyscy znamy z międzynarodowej prasy, tworzą fragmenty naszej wspólnej pamięci.

www.magnumphotos.com
www.youtube.com

Wymagania:
Uczestnicy muszą wykazywać się wysokim poziomem wiedzy w dziedzinie fotografii, dobrze znać swój sprzęt oraz być gotowi do robienia zdjęć. Wymagane jest posiadanie własnego sprzętu (aparat cyfrowy, karta pamięci i laptop). Zaleca się, aby wszyscy potencjalni uczestnicy zapoznali się z pracami Alexa Webba, które są dostępne na stronie www.webbnorriswebb.co

Szczegóły:
Warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Uczestnicy zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu do dnia 21.05.2014 r. W przypadku odwołania warsztatów, co najmniej 2 tygodnie przez datą rozpoczęcia, a koszty uczestnictwa będą zwracane.