Dorota Buczkowska & Przemek Dzienis

Hybrid Figures

Wychodząc od pomysłu z dokumentowania na nagim ciele struktury rzeźbiarskiej rozpoczęliśmy prace nad serią zdjęć pokazujących modela ‘ubranego’ w obiekt. Formy nałożone na ciało pochłaniają jego fragmenty, tworząc narośl deformują/rozbudowują kształty. Projekt Hybrid Figures jest efektem współpracy dwóch mediów, która dała nam okazję do stworzenia nowego kontekstu zarówno dla rzeźby, jak i fotografii.

Dorota Buczkowska (ur. 1971) i Przemek Dzienis (ur. 1984) współpracują od 2010 roku. Zrealizowali do tej pory cztery cykle fotograficzne: Hybrid FiguresApneę i Personas (2011) oraz If the Person Breathes to LittleThere Is a Danger (2012).

Dorota Buczkowska studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Villa Arson w Nicei. Wypowiada się w różnorodnych mediach: rzeźbi, rysuje, maluje, fotografuje, tworzy instalacje, grafiki i filmy. Podejmuje tematy związane z percepcją cielesności, fizjologią i biologią ciała, obrazując je za pomocą metaforycznych przekazów.

Przemek Dzienis jest fotografem, absolwentem Wydziału Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Koncentruje się na portrecie i zależnościach pomiędzy człowiekiem a otaczającymi go przedmiotami i przestrzenią. Eksperymentuje też ze zjawiskiem kompozycji zwielokrotnionej.

Ich wspólne projekty są efektem umieszczenia wykonywanych z nietypowych materiałów rzeźb Doroty Buczkowskiej w kontekstach charakterystycznych dla fotografii Przemka Dzienisa, gdzie zyskują nowe znaczenia.
Warimpex


ANDEL’S HOTEL ŁÓDŹ
Ogrodowa 17

godziny otwarcia
pn-nd: 7.00-23.00

wernisaż: 07.06, godz. 16:30
wystawa czynna w dniach: 08.06-23.06