Tomasz Wysocki

In-visibilis

Jak mawiają filozofowie „widzialne i niewidzialne buduje cielesną tkankę świata”. Widzieć to znaczy być zanurzonym w relacjach dźwięków, zapachów, smaków, dotyków i spojrzeń. Subtelność bieli gra ze zmysłami, przezwycięża pozorną łatwość spostrzeżeń, wymaga podejścia bliżej, przyjrzenia się detalom, fakturom prawie monochromatycznego świata pozbawionego swoich dystynktywnych cech. Bo jak smakują białe jabłka? Jak pachnie struktura jaśminu? Jaka chłodna jest w dotyku i jak szeleści biała tkanina z „usłyszanego” obrazu?

Inspirowane kolekcją mody Blind Pauliny Ptasznik fotografie Tomasza Wysockiego mają pobudzić nas do pytań o istotę naszych zmysłów i o ich wielowymiarowość. To próba symbolicznego oddania obrazu czegoś co jest i czego jednocześnie nie ma, wyprawa ku otwarciu na inne bardziej sensualne postrzeżenia i wrażenia.

Tomasz Wysocki (ur. 1990 r.) swoją przygodę z fotografią zaczął trzy lata temu. Od 2012 jest studentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W ciągu dwóch lat swoje fotografie pokazywał na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. na festiwalach fotograficznych w Łodzi, Kopenhadze czy Białymstoku. Lubi fotografię, która daje możliwość kreowania idealnych, wyobrażonych światów.


GALERIA OPUS
Łąkowa 29

godziny otwarcia
pn-pt: 09.00-18.00
dodatkowo: 7-8.06 &14-15.06 (sb-nd): 10.00-18.00

wernisaż: 2.06, godz. 19.00
wystawa czynna w dniach: 03.06-02.07