Poniżej prezentujemy zdjęcia uczestników fotospacerów z Dalkią, które odbyły się podczas minionego Fotofestiwalu.
Dziękujemy za przybycie i uchwycenie w kadrach elektrowni EC2.

Specjalne podziękowania dla osób, dzięki którym odbyły się fotospacery:
Janusz Diowksz, kierownik wydziału ruchu EC2
Krzysztof Jagiełło, dyrektor inżynierii ruchu EC2
Jakub Zawadzki, dyrektor inżynierii ruchu EC2
Jarosław Rogalski, mistrz maszynowni EC2
Sławomir Wieteska, Dalkia Łódź

Fotospacery to weekendowe wyprawy po niezwykłych zakątkach Łodzi, które od kilku lat odbywają się w ramach Fotofestiwalu. Każdy spacer prowadzi przewodnik, który opowiada o odwiedzanym miejscu i fotograf, który udziela wskazówek, w jaki sposób zrobić ciekawe zdjęcie i na co warto zwrócić uwagę fotografując przestrzeń miejską.

Podczas 11. edycji Fotofestiwalu zapraszamy na Fotospacery z Dalkią. Czas energii EC2. Tym razem zabierzemy was do miejsca wyjątkowego i na co dzień niedostępnego dla większości z nas – do elektrociepłowni EC2 przy ulicy Wróblewskiego 26. Tam przyjrzymy się niezwykłej industrialnej architekturze. Budowa elektrociepłowni rozpoczęła się w 1955 roku, dziś zapewnia ona ogrzewanie, ciepłą wodę mieszkańcom oraz zakładom osiedli: Retkina i Karolew. Będzie to jedna z niewielu szans i jedna z ostatnich możliwości obejrzenia EC2, ponieważ elektrociepłownia przestanie działać w 2015 roku. Okazja jest więc niezwykła.

W 2010 roku Fotofestiwal, wspólnie z firmą Dalkia Łódź, rozpoczął pracę nad opracowaniem odnalezionego archiwum zdjęć dokumentujących powstawanie pierwszej łódzkiej elektrowni EC1, a tym samym historię miasta. Efektem pracy była wystawa „Energia czasu. Archiwum Dalkii”, gromadząca zdjęcia, w większości autorstwa łódzkiego fotografa Wiktora Jekimenki. Zdjęcia tworzą kompleksowy i spójny zapis dokumentujący powstawanie i działanie elektrowni, portrety jej pracowników oraz Łodzi z początków XX w.

Fotospacery z Dalkią są pierwszą częścią długoterminowego projektu „Energia Czasu. Archiwum Dalkii. EC2”, którego celem jest stworzenie artystycznej dokumentacji ostatnich lat działalności elektrociepłowni EC2. Projekt ma być powtórzeniem działań Wiktora Jekimenki, który przez lata dokumentował pracę i budowę pierwszej łódzkiej elektrowni EC1. Dzięki niemu powstanie dokumentacja ostatnich lat funkcjonowania EC2 i działalności jej pracowników. Projekt zakończy się wystawą w ramach Fotofestiwalu w 2013 roku.

Miejsce:
EC2, ul. Wróblewskiego 26, Łódź

Terminy:
19.05.2012, sobota
(fotospacery poprowadzi Agnieszka Furtak)
12.00-13.30 – pierwsze grupa
14.00-15.30 – druga grupa

20.05.2012, niedziela (fotospacery poprowadzi Dominika Sadowska)
12.00-13.30 – pierwsze grupa
14.00-15.30 – druga grupa

Aby zapisać się na Fotospacery z Dalkią należy wypełnić formularz dostępny TUTAJ.

Każda osoba może zgłosić maksymalnie dwóch uczestników. Decyduje kolejność zapisów.
Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia odpowiemy potwierdzeniem udziału w Fotospacerach.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: m.chojnacki@fotofestiwal.com

ZAPRASZAMY!