Przerwy w oglądaniu wystaw warto spędzić w księgarni Bookoff, która podczas Fotofestiwalu otwiera swój oddział w Centrum Festiwalowym.

Bookoff funkcjonuje od 2008 roku jako specjalistyczna księgarnia internetowa obsługująca rynek sztuki, fotografii, designu i architektury. Jej ofertę uzupełniają najbardziej interesujące wydawnictwa międzynarodowe, takie jak: Aperture, AVA Publishing, Bulfinch, Focal Press, Laurence King Publishing, Loft Publications, Magnum Photos, Pepin Press, Phaidon, powerHouse Books, Random House, Rockport, Rotovision, Scalo Publishers, Schirmer/Mosel, Steidl, Taschen, Te neues, Thames & Hudson oraz wiele innych.

Celem księgarni artystycznej Bookoff jest udostępnienie albumów fotograficznych i rzadkich książek artystycznych, często całkowicie niedostępnych na polskim rynku. Jeśli w ofercie księgarni poszukiwana książka nie występuje, prowadzący oferują jej sprowadzenie. Dotyczy to także książek rzadkich, o wyczerpanym nakładzie, jak i albumów kolekcjonerskich.

Z aktualną ofertą można zapoznać się na stronie www.bookoff.pl. Dla wszystkich gości festiwalu albumy i książki dostępne będą w jednej z przestrzeni Willi Grohmana, w sąsiedztwie czytelni.