Collect Art, Not Dust to wspólny projekt Wall Done i Fotofestiwalu w Łodzi; chcemy zachęcić publiczność do kolekcjonowania fotografii, pobudzić dyskusję na temat miejsca sztuki w codziennym życiu oraz praktyki jej nabywania.

Akcja odbędzie się podczas łódzkiego Fotofestiwalu, między 10 a 20 maja.

Wierzymy, że każdy, kto interesuje się fotografią może zostać kolekcjonerem – tą wizją chcemy się podzielić z szerszą publicznością. Przedstawiamy dostępną w limitowanym nakładzie kolekcję najbardziej interesujących zdjęć autorstwa wybranych artystów tegorocznej edycji Fotofestiwalu.

Prywatna kolekcja bądź pierwsze dzieło sztuki jest w zasięgu każdego. Nasze wizualne laboratorium, otwarte podczas Festiwalu w Willi Grohmana, przy ul. Tylnej 9/11 w Łodzi ma otworzyć Was na pasję kolekcjonowania. Pojedyncze zdjęcia jak również specjalnie przygotowane zestawy będą dostępne w sprzedaży na miejscu oraz na stronie walldone.com. Każda z prac posiada certyfikat autentyczności podpisany przez twórcę i może stać się początkiem lub kontynuacją prawdziwej, trwałej przygody ze sztuką.

Wall Done to przedsięwzięcie poświęcone sztuce fotografii. Prezentujemy starannie wybrane prace fotografów już uznanych oraz tych dopiero rozpoczynających karierę.

Od założenia w styczniu 2010 docieramy do stale rozszerzającej się, wymagającej publiki, inspirując do wspierania sztuki fotografii poprzez inwestowanie w limitowane kolekcje. Wall Done to odpowiednie miejsce dla tych, dla których fotografia to coś więcej niż robienie zdjęć.