Kolejna dawka kreatywnych pomysłów!

Ruszył nabór uczestników do ósmej edycji PechaKucha Night Łódź, która odbędzie się 18 maja 2012 roku o godzinie 20:20 w klubokawiarni Spaleni Słońcem w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140). Wydarzenie otrzymało wyróżnienie w konkursie „Punkt dla Łodzi 2011” w kategorii „Twórcze szaleństwo”.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia do 4 maja na adres: pechakucha.ldz@gmail.com.

Prosimy o dołączenie następujących informacji:
- imię i nazwisko, wiek
- czym się zajmujesz, gdzie pracujesz
- dane kontaktowe: telefon, e-mail, strona www
- krótki opis planowanej prezentacji + 3 przykładowe JPG

Zakwalifikowane osoby będą zobligowane do przesłania pełnej prezentacji do 13 maja 2012 r.

PechaKucha to forma prezentacji, której pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Pierwsza PechaKucha odbyła się w TOKIO w 2003 roku, obecnie jest organizowana w ponad 500 miastach na całym świecie.

Nazwa “PechaKucha” pochodzi od japońskiego słowa pogawędka, a wymawiać ją należy “peczakcza”. PechaKucha jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Prezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia – wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia – liczy się inwencja! PechaKucha ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Uczestnicy prezentują swoje pomysły według prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 sekund na każdy z 20 slajdów, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat. PechaKuchę koniecznie należy uzupełnić dużą dawką rozmów, muzyki, napojów i dobrej zabawy.

Od października 2010 odbyło się siedem edycji „Peczakczy” w Łodzi – każda w innym miejscu, w nieco innej atmosferze; „Peczkacza” odbywała się między innymi w ramach Festiwalu Łódź Design 2010 i 2011, Letniska na Księżym Młynie oraz Regionalnego Kongresu Kultury.

PechaKucha Night Łódź organizowana jest przez Grupę CUKIER, ósmą edycję współorganizuje Fotofestiwal.

Więcej informacji na: