Hit the Print

Hit the Print
warsztaty fotografii archiwalnej

Warsztaty mają za celu pokazanie procesów i strategii jakie należy przyjąć, aby wyprodukować i zabezpieczyć fotografie w standardzie archiwalnym. Na przykładzie wydruków przygotowanych na wystawę CHIM: DAVID SEYMOUR, OBYWATEL ŚWIATA, prześledzimy proces produkcji krok po kroku. Pierwszą częścią warsztatów będzie wykład podczas, którego zostaną omówione teoretyczne zagadnienia związane z zarządzaniem barwą, soft proofingiem i przygotowaniem plików do druku. W drugiej części będzie można przećwiczyć i zobaczyć na własne oczy, jak teoria sprawdza się w praktyce. Dzięki warsztatom poznasz prawie wszystko co należy wiedzieć, aby przygotować zdjęcie w standardzie odbitki muzealnej lub kolekcjonerskiej:

– druk archiwalny: rodzaje podłoży, tusze pigmentowe HP
– sposoby oprawy fotografii
– certyfikaty
– sygnowanie fotografii

Aby dostać się na warsztaty prosimy odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego te warsztaty są dla Ciebie ważne?” Odpowiedzi ślijcie poprzez formularz. Udział w spotkaniu jest bezpłatny a ilość miejsc ograniczona. Liczymy na waszą kreatywność.

Warsztaty trwają od 11:30 — 16:00

Część I 11:30 — 13:00

Przerwa na Lunch

Część II 14:00 — 16:00

Warsztaty prowadzi
Bartłomiej Talaga wykładowca i doktorant PWSFTviT, który przybliży w przystępny sposób tajniki praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania barwą i postprodukcji obrazu. Jego doświadczenie przy współpracy z wieloma drukarniami i profesjonalnymi punktami usługowymi oraz praca dydaktyczna, pozwoliła mu zaobserwować powtarzające się błędy jakie czynią fotografowie w nieumiejętnym przygotowaniu plików do druku. Znajomość wielu podłoży i technik druku fotografii pozwoli mu doradzić wam jaki materiał wybrać, aby wasz cykl przybrał właściwą formę.

kontakt: Olga Zajkiewicz – koordynator projektu
o.zajkiewicz@lodzartcenter.com