ART_IN PRZEGLĄD PORTFOLIO

Największy w historii Fotofestiwalu Przegląd Portfolio!
Jeden z największych Przeglądów Portfolio w Europie!

Przegląd Portfolio towarzyszący XV Międzynarodowemu Festiwalowi Fotografii to czas i miejsce, w którym będzie można spotkać tych, którzy w znacznym stopniu odpowiadają za kształt i kierunki rozwoju współczesnej fotografii. To jedna z bardzo niewielu okazji do bezpośredniej rozmowy z reprezentowanymi przez liczne, międzynarodowe i znaczące grono kuratorami, dyrektorami festiwali fotografii, krytykami, dziennikarzami, wydawcami książek i magazynów, właścicielami galerii oraz fotografami o bogatym dorobku artystycznym.

Przegląd przeznaczony jest dla studentów i absolwentów fotografii, fotografów profesjonalnych lub takich, którzy posiadają już w swoim dorobku co najmniej jedną wystawę lub publikację. Jest to jedna z najważniejszych form promocji, która umożliwia fotografom indywidualne rozmowy z ekspertami w dziedzinie fotografii i w wielu przypadkach owocuje nawiązaniem dalszej współpracy.

W tym roku Przegląd Portfolio odbędzie się w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki – przestrzeni niezwykle ważnej dla Łodzi, zarówno ze względów historycznych (charakterystyczne dla Łodzi pofabryczne budynki z czerwonej cegły należały przed wojną do zakładów Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana) jak i funkcji, którą budynki pełnią obecnie (centrum kultury i przedsiębiorczości).

INFORMACJE:

Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 (budynek C, parter).
Data: 10.06.2016 (piątek) i 11.06.2015 (sobota).
Godziny: 10:00 – 15:00.
Opłata za uczestnictwo: 180 zł (w tej cenie możliwość wyboru do 6 recenzentów).

Wniesiona opłata pozwoli nam pokryć koszty związane z organizacją wydarzenia.

Dziękujemy za wsparcie!

Istnieje także możliwość wykupienia pojedynczych spotkań na miejscu w dniach Przeglądu Portfolio, w miarę dostępności wolnych terminów u poszczególnych recenzentów. Cena za jedno spotkanie wynosi 40 złotych. Opłaty można będzie dokonać na miejscu tylko gotówką. Wejście będzie możliwe za okazaniem karnetu Fotofestiwalu.

RECENZENCI:

Peggy Sue Amison
Joao Barbado
Katarzyna Borucka
Xavier Canonne
Antonio Carloni

Carlos Carvalho
Beate Cegielska
Tim Clark
Francois Deschamps
Aga Dwernicka
Ângela Ferreira
Judit Gellér & Istvan Viragvolgyi
Brian Griffin
Nina Kassianou
Mindaugas Kavaliauskas
Joanna Kinowska
Dušan Kochol
Emilia van Lynden
Katharina Mouratidi
Margit Neuhold
Laura Noble
Alison Nordström
Jenny Nordquist
Lorie Novak
Christoper Rauschenberg
Heidi Romano
Matthew Shaul
Enrico Stefanelli
Agata Stoińska
Štěpánka Šimlová
Marta Szymańska
Sarah Tanguy
Joseph Tamargo
Roxana Trestioreanu
Iveta Vaivode
Elisabeth Woerndl
Trisha Ziff

Lista osób zakwalifikowanych do Przeglądu Portfolio 2016

Adel Koleszar
Agnieszka Talaśka
Aleksandra Iwańczak
Aleksandra Kuboś
Alexandra Polina
Alfonso Almendros Jaén
Amanda Harman
Aneta Nowicka
Anita Andrzejewska
Anna Zagrodzka
Artur Urbanski
Balder Olrik
Birte Kaufmann
Boris Eldagsen
Carlos Alba
Catrine Val
Clare Benson
Corrina Kern
David Fathi
Dominika Gęsicka
Dominika Korycka
Elliot Ross
Gonzalo Lopez
Iwona Knorr
Jacek Fota
Jagoda Lasota
Jan Cieslikiewicz
Jan Maschinski
Jānis Deinats
Jewgeni Roppel
Kaja Rata
Karoliina Paatos
Karolin Klüppel
Karolina Golis
Karolina Sobel
Karolina Wojtas
Katarzyna Bojko-Szymczewska
Katarzyna Los
Kinga Michalska
Krista Wortendyke
Krystina Stimakovits
Krzysztof Gierałtowski
Krzysztof Światły
Lena Dobrowolska
Lina Hashim
Lubo Stacho
Łukasz Filak
Maarten Tromp
Maciej Narożny
Magda Kuca
Magdalena Franczuk
Marcin Kaczor
Marcin Płonka
Marek Berezowski
Mark Yankus
Marlena Jabłońska
Marta Rybicka
Marta Wapiennik
Marta Zgierska
Mateusz Jaźwiecki
Megan E. Doherty
Michael Hunter
Michał Siarek
Michał Sierakowski
Miriam Stanke
Monika Zamięcka
Motonori Shimizu
Natalia Dołgowska
Nelli Serzhanova
Nick Hannes
Oliwia Rogalska
Pablo Moura Letts
Patryk Karbowski
Paulina Maciejewska
Paweł Malinowski
Paweł Starzec
Piotr Zbierski
Reiner Riedler
Robert Harding Pittman
Rubi Lebovich
Sanne De Wilde
Stanislav Briza
Tadeusz Chudy
Tomasz Wysocki
Tymon Markowski
Tytus Szabelski
Ulla Deventer
Victoria Sorochinski
Vivian Keulards
Wawrzyniec Kolbusz
Wiktor Dabkowski
Yulia Krivich
Yurian Quintanas
Zuzanna Krajewska

ZASADY UCZESTNICTWA

Do dnia 10 maja 2016 można zgłaszać chęć uczestnictwa w Przeglądzie Portfolio 2016. Zgłoszenia będą rozpatrywane indywidualnie i w miarę dostępności miejsc na liście już zakwalifikowanych uczestników. Osoby zainteresowane proszone są o:

  1. Przesłanie do 10 maja 2016 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz 15 swoich fotografii (w formacie JPG), spakowanych do jednego pliku o objętości max. 7 MB.

– Plik z fotografiami powinien być podpisany według wzoru: Imię Nazwisko, Tytuł Projektu, a fotografie w pliku prosimy podpisać następująco: Imię Nazwisko, Tytuł Projektu, numer fotografii (kolejno 01, 02 itd.).

Formularz zgłoszeniowy prosimy nazwać następująco: Imię Nazwisko, Tytuł Projektu.

Wypełniony formularz i plik z fotografiami prosimy przesłać na adres mailowy portfolio@fotofestiwal.com do 10 maja 2016. W tytule wiadomości prosimy wpisać: Zgłoszenie na Przegląd Portfolio 2016, Imię i Nazwisko.

  1. Osoby zakwalifikowane do Przeglądu zostaną o tym poinformowane indywidualnie przez wiadomość e-mail (11 maja 2016), w której otrzymają dane potrzebne do dokonania opłaty w wysokości 180 zł, którą należy uiścić do dnia 13 maja 2016 (po dokonaniu przelewu prosimy o przysłanie pliku pdf z potwierdzeniem dokonania płatności). Brak terminowej opłaty za udział w Przeglądzie Portfolio skutkuje skreśleniem z listy uczestników.

Obowiązek wniesienia opłaty za Przegląd Portfolio nie dotyczy uczestników wybranych spośród zgłoszeń na Grand Prix 2016 Fotofestiwalu, którym został zaoferowany darmowy Przegląd Portoflio (w granicach limitu 6 spotkań). Osoby te nie muszą również okazywać karnetu Fotofestiwalu, aby wziąć udział w Przeglądzie.

  1. Po zakwalifikowaniu się do Przeglądu, dopełnieniu formalności i wniesieniu opłaty wszyscy uczestnicy otrzymają w tym samym momencie login oraz hasło do systemu zapisów do recenzentów z listy (dokładna data i czas zostaną podane w mailu), aby każdy miał równe szanse na rezerwowanie terminów.
  1. Uczestnik sam wybiera recenzenta oraz godzinę spotkania – decyduje kolejność rejestracji i zapisów w systemie. Prosimy o przemyślenie decyzji i uważne rezerwowanie miejsc, gdyż nie będzie możliwości edycji zajętych terminów.
  1. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z 6 wybranymi ekspertami. Pojedyncze spotkanie z recenzentem trwa 20 minut. Przegląd zaczyna się o godzinie 10.00, a kończy o 15.00. W tym czasie przewidziana jest jedna 40 minutowa przerwa. Recenzenci będą dostępni podczas obu dni Przeglądu.

Istnieje możliwość wykupienia pojedynczych spotkań na miejscu w dniach Przeglądu Portfolio, w miarę dostępności wolnych terminów u poszczególnych recenzentów. Cena za jedno spotkanie wynosi 40 złotych. Opłaty można będzie dokonać na miejscu tylko gotówką. Wejście będzie możliwe za okazaniem karnetu Fotofestiwalu.

  1. Aby przystąpić do Przeglądu Portfolio, należy wykupić karnet na Fotofestiwal. Karnet będzie do nabycia w trakcie trwania Fotofestiwalu, od 09 czerwca 2016 r., w biurach festiwalowych w godzinach ich otwarcia (szczegóły na www.fotofestiwal.com).
  1. Spotkania z zagranicznymi recenzentami odbywają się w języku angielskim, bądź w języku ojczystym recenzenta.
  1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieobecność recenzenta. Zobowiązuje się natomiast do znalezienia zastępstwa, w miarę możliwości. Wszelkie informacje o zmianach na liście recenzentów będą zamieszczone na stronie internetowej www.fotofestiwal.com.
  1. Osoba zakwalifikowana na Przegląd Portfolio, w przypadku rezygnacji, proszona jest o niezwłoczny kontakt na adres: portfolio@fotofestiwal.com lub telefoniczny: (42) 684 20 95.
  1. Osoba zgłaszająca się na Przegląd Portfolio akceptuje warunki uczestnictwa w wydarzeniu.