WYSTAWY

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Fotofestiwalu rozpocznie się 9.06.2016 i potrwa do 19.06.2016. Tematem przewodnim piętnastego festiwalu będzie doświadczenie, które od samego początku nierozerwalnie związane jest z fotografią – podróż oraz różne formy jej zapisu i prezentacji.

Temat główny HIT THE ROAD: Fotografowie w drodze przybliży nam nie tylko urok szablonowej fotografii pocztówkowej, ale również formy, które ją przekraczają – fotografię konceptualną, dziennikarską i dokumentalną.

Przyjrzymy się dziełom ROBERTA RAUSCHENBERGA, współtwórcy pop-artu oraz fotografiom DAVIDA „CHIMA” SEYMOURA, jednego z założycieli znanej na całym świecie agencji fotograficznej Magnum Photos. Wystawy spięte tematem Hit the Road kuratoruje Alison Nordström, dyrektor artystyczna Fotofestiwalu, wieloletnia kuratorka George Eastman House w Rochester, NY. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi to także pokazy slajdów, ponad trzydzieści wystaw w sekcji OFFROAD (m.in. fotografie Zdzisława Beksińskiego), przegląd portfolio, wystawa Grand Prix, warsztaty fotograficzne i fotospacery oraz duża sekcja poświęcona książkom fotograficznym (Fotograficzna Publikacja Roku czy prezentacja książek biorących udział w konkursie Aperture Foundation Photobook Awards). Festiwal wraca także – we współpracy z Transatlantykiem – do programu filmowego. Zaprezentujemy najciekawsze i najświeższe pozycje filmowe o fotografach i fotografii.

Do zobaczenia w Łodzi!