Jacek Lamparski & Michał Seneczko

Jacek Lamparski – absolwent filmoznawstwa, na płaszczyźnie zawodowej zajmujący się fotografią reklamową łącząc pracę na planie zdjęciowym z późniejszą postprodukcją. W ramach własnych projektów realizuje materiały pozbawione komercyjnego blichtru z odległych zazwyczaj rejonów świata.

Ostatnie wystawy to:

– Galeria Nowa ŁDK – Łódź

– Akademia Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi – Galeria odNowa

„Odmienne stany rzeczywistości- azjatycka droga”

„Odmienne stany rzeczywistości – azjatycka droga” to ekspozycja kilkudziesięciu prac w nietypowej technice druku, na aluminiowej płycie kompozycyjnej.

Źródłem inspiracji jest przede wszystkim azjatycka rzeczywistość, i to zarówno w formie budowli, ze specyficzną magią miejsca, jak i człowieka wraz z otaczającą go przestrzenią.

Choć fotografię wydają się być oczywiste, poprzez zastosowanie wyżej wymienionych technik zmieniają nieco ich postrzeganie odbiegając od tradycyjnej formy obrazu zwanego odbitką fotograficzną.

Michał Seneczko

„Aves”

Pomimo osiadłego trybu życia, większość z nas ma marzenia o dalekich podróżach i wędrówkach. Często wolność, jaką chcieliby mieć ludzie jest porównywana do wolności ptaków, dzięki ich nieograniczonej możliwości przemieszczania się.

Cały projekt został wykonany za pomocą telefonów komórkowych i przeniesiony na korę za pomocą różnych technik.