Michał Piątek

Michał Piątek

2007-2011 – Liceum Plastyczne w Katowicach

2012-2015 – Akademia Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Wydział Sztuk Wizualnych, specjalizacja: techniki, teatralne filmowe I telewizyjne (licencjat)

2014/15 – wymiana studencka z programu Erasmus+ z francuską uczelnią Ecole nationale supérieure d’art (ENSA) w Dijon (semestr zimowy).

2015- obecnie – ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Wydział Edukacja Artystyczna, specjalizacja: projekty wizualne

“Więzi”

Kiedy byłem mały, częstym celem rodzinnych spacerów był cmentarz. Po ilości odwiedzanych nagrobków i nazwisk znajdujących się tam, można sądzić, że moja rodzina była bardzo liczna. Niestety nie było mi dane poznać tych wszystkich ludzi, ponieważ umarli zanim ja pojawiłem się na świecie lub ich rok śmierci pokrywa się z rokiem mojego urodzenia. Mimo to, wiem jak wyglądali i jakie cechy charakteru reprezentowali. Wiem, że dziadek Ernest uwielbiał samochody i szybko się denerwował, a jego brat, wujek Janek, lubił wypić, ale w gruncie rzeczy był dobrym człowiekiem. Wszystko co o nich wiem, pochodzi z ustnych przekazów pozostałych członków rodziny. Dla mnie większość tych ludzi to puste skorupy, ludzie z przypisanymi anegdotkami. Pomimo tego, że wiem kto jest kim na zdjęciach, ich twarze są mi obce, przechodzą jedna w drugą, aż w końcu stają się bez znaczenia i liczy się jedynie ich obecność.