PODRÓŻ W GŁĄB SIEBIE W PORTRECIE

Warsztat dla dzieci w wieku 9-14 lat prowadzony przez Agnieszkę Furtak w nurcie fotografii głębi. Zajęcia zorganizowane są w Domu Fotografii – w profesjonalnym studio fotograficznym.

W ramach warsztatów dzieci poznają w trakcie pokazu zdjęć techniki fotografowania drugiej osoby z wyszczególnieniem takich środków formalnych, jak światło, podstawowe elementy kompozycji,  zastosowanie rekwizytu, budowanie historii zdjęcia czy praca fotografa z modelem (pozującą osobą). Ponadto w trakcie zajęć dzieci pracując w grupie opisują znane emocje i wykonują misje fotograficzną, która polega na wspólnym fotografowaniu siebie, stosując oświetlenie studyjne. Każdy uczestnik kończy warsztat z wykonanym w trakcie zajęć portretem.

Agnieszka Furtak

Agnieszka Furtak – pedagog i fotograf, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek Edukacja Specjalna, aktualnie doktorantka na kierunku – fotografia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.
Agnieszka Furtak jest założycielem DOMU FOTOGRAFII, pracowni na Księżym Młynie, która integruje kilka funkcji – studio fotograficzne, sala warsztatowa, galeria multiplastyczna i kącik spotkań w nurcie fotografii.  

Agnieszka Furtak jest fotografem aktywnie działającym w branży reklamowej – specjalizuje się w reklamowych sesjach modowych, żywności oraz aranżacyjnych. Fotografuje dla takich firm, jak TESCO, BIEDRONKA, ŻABKA, POLO MARKET, SOKOŁÓW i wiele innych. Ponadto organizuje i prowadzi warsztaty fotograficzne oraz multiplastyczne w Łodzi i w Warszawie. Współpracowała m.in. z Akademią Fotografii, Ośrodkiem Profilaktyki Środowiskowej „Ty i My”, 44 LO, TKKF „Dzikusy”, Discover Europe, Szkołą Wizażu „Cztery Pory Roku”,  etc. Aktualnie współpracuje z Lodz Art Center, ZHP (letnie warsztaty fotograficzne) i Caritas (zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży).

Agnieszka Furtak w swoim dorobku twórczym miała wiele wystaw indywidualnych i grupowych – grupa POZA (jest jej pomysłodawcą i współzałożycielem). Miała publikacje (własne artykuły, jury konkursów, wywiady) w gazetach, takich, jak FOTO, Mój Dom czy Fotografia cyfrowa. Ponadto brała udział w kilku konkursach fotograficznych w roli jury (Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, Nieustraszeni, Słodo-gorzko) oraz projektach związanych z pracą nad wizerunkiem Łodzi (Katalog Łódź 2016 Europejska Stolica Kultury, fotospacery EC2, Konferencja Łódź promuje Start Up, Wydawnictwo Jacek Kusiński – albumy o tematyce związanej z Łodzią, promocja łódzkich artystów/praca nad wizerunkiem – Salviapiana, DEDECA).