Nina Berman, Pep Bonet, Andrea Bruce, Giancarlo Ceraudo, Alixandra Fazzina, Jan Grarup, Stanley Greene, Yuri Kozyrev, Kadir van Lohuizen, Jon Lowenstein, Francesco Zizola
www.noorimages.com

NOOR to kolektyw fotografów oraz fundacja z siedzibą w Amsterdamie, łącząca talent oraz perspektywę jedenastu fotografów z siedmiu państw. Członkowie NOOR należą do najlepiej rozpoznawalnych oraz najbardziej doświadczonych fotografów-dziennikarzy, którzy są aktywni na rynku.

NOOR tworzy doskonałe, wizualnie charakterystyczne oraz aktualne reportaże fotograficzne i multimedialne o wydarzeniach bieżących i kulturze. Obrazy NOOR publikowane są w najlepszych światowych magazynach, stanowią materiał do tworzenia książek, są wystawiane przez galerie i włączane do muzealnych kolekcji.

Celem NOOR jest przyczynienie się do lepszego rozumienia świata poprzez tworzenie niezależnych i dokładnych reportaży, które pobudzają pozytywne zmiany społeczne, mają wpływ na poglądy dotyczące praw człowieka oraz inne problemy światowe NOOR ułatwia współpracę nad projektami fotograficznymi. Od chwili opracowania koncepcji do rozpoczęcia rozpowszechniania prac, NOOR stara się dotrzeć do jak największej publiczności.

Fundacja NOOR to międzynarodowa organizacja non-profit zarządzająca tworzeniem i dystrybucją prac z obszaru fotografii reportażowej w celu informowania i podnoszenia świadomości społeczeństwa. NOOR dostarcza różne produkty i usługi różnym rynkom, aby DOTRZEĆ do odbiorców, wywrzeć WPŁYW oraz, czasami, doprowadzić do KONFRONTACJI.


NOOR przedstawia zestawienie prac stworzonych przez fotografów w latach 2010-2012.

WILLA GROHMANA
Tylna 9/11
godziny otwarcia
10.05 (czw): 18.00-21.00
11.05-20.05 (pn-nd): 11.00-20.00
rozpoczęcie zwiedzania możliwe do godz. 19.00

wernisaż: 10.05, godz. 18.00
wystawa czynna w dniach: 10-20.05